تاثیر موسیقی بر ذهن کودکان

پژوهشگران زیادی در سال های اخیر ثابت کرده اند که موسیقی تاثیر شگرفی بر ذهن انسان دارد. بدیهی است که اگر آموزش و یادگیری در این زمینه از سنین پایین برای کودکان آغاز شود، تا بزرگسالی، او از این اتفاق بهره فراوانی خواهد برد.    آشنایی کودک با موسیقی می تواند از زمانی که نوزاد است شروع شود. در این مطلب که از سوی آکادمی موسیقی ناب، ارائه دهنده   آموزش موسیقی کودکان بصورت آنلاین    آماده شده، شما را با اثرات موسیقی بر ذهن کودک آشنا می کنیم.

تاثیر موسیقی بر ذهن کودکان

برای كودک نوزادتان منتخبی از سبك‌های مختلف موسیقی را پخش كنید و اگر‌ سازی‌ می‌نوازید، در کنار او تمرین کنید تا با صدای این ساز آشنا شود.
البته این نکته را رعایت کنید كه شدت صدا، متوسط باشد زیرا صدا‌های بلند به شنوایی كودك آسیب می‌رساند. هنگامی كه بچه‌ها بزرگ می‌شوند، از آوازخواندن لذت بیشتری می‌برند. كنار هم قرار دادن كلمات یك آهنگ در حقیقت به مغز كودك كمك می‌كند تا سریع‌تر یاد بگیرد و برای مدت طولانی‌تری آن را در خود جا دهد (تقویت حافظه)؛ به همین دلیل‌، اكثر ما آهنگ‌هایی را كه در كودكی شنیده یا خوانده‌ایم به خاطر داریم حتی اگر سال‌ها از خواندن یا شنیدن آنها گذشته باشد.

اگر شما تصمیم دارید كه فرزندتان نواختن یك ساز را یاد بگیرد، نیازی نیست كه تا ۸-۷ سالگی او صبر كنید و آنگاه او را به كلاس بفرستید؛ مغز كودكان همیشه آماده دریافت اطلاعات جدید است. آنها آمادگی یادگیری موسیقی از سنین كم را دارند. بسیاری از كودكان ۴ یا ۵ ساله، عاشق ساختن یك آهنگ، خواندن و نواختن ساز‌های ساده هستند و شروع این كار در زمانی كه آنها سن چندانی ندارند، كمك می‌كند تا موسیقی جزء لاینفك زندگی آنها در تمام عمر بدل شود.

موسیقی به‌عنوان یك بخش مهم از زندگی كمك می‌كند تا مهارت‌های خلاقانه و گروهی در فرزندتان پرورش یابد و در آینده‌ای نزدیك، او به فردی كامل از نظر اعتماد به نفس، اراده، اجتماعی بودن و… تبدیل شود.

آکادمی موسیقی ناب این امکان را فراهم کرده است تا با کادری مجرب در این زمینه، بهترین امکانات برای آموزش موسیقی کودکان بصورت آنلاین فراهم کند.